• Czyszczenie

    Czyszczenie

    Do zmywania ścin przydatna jest gąbka z wiskozy, która dobrze trzyma wodę. Do pierwszego zmywania najlepiej użyć wody z mydłem, do drugiego - czystej wody.
  • Barwy chłodne i zdecydowane

    Barwy chłodne i zdecydowane

    Jeśli wolisz wnętrza oszczędne i minimalistyczne, zajrzyj na zimną stronę skali kolorów. Zapomnij o bieli naturalnej, modnej bieli i innych klasycznych ciepłych barwach. Zamiast nich wybierz piękne i stylowe odcienie srebrzystości.
  • Harmonijne kolory okien

    Harmonijne kolory okien

    Chcesz przemalować samą elewację? Dobierz kolor farby, który będzie pasował do aktualnego koloru stolarki.
  • Pokrycie

    Pokrycie

    Przed malowaniem zawsze należy przykryć podłogi oraz meble.
  • Pokrycie

    Pokrycie

    Zanim zaczniesz zmywać ściany warto przykryć podłogę plastikową folią, by uniknąć jej zalania i ew. zaplamienia.
  • Wilgotność

    Wilgotność

    Drewno musi być wystarczająco suche; jego wilgotność nie może przekraczać 15% - sprawdź za pomocą miernika wilgotności.
  • Krawędzie

    Krawędzie

    Na krawędziach aplikuj farbę pędzlem, a następnie przejeżdżaj wzdłuż nich małym wałkiem, by zniwelować ślady pędzla
  • Jak uzupełnić ubytki

    Jak uzupełnić ubytki

    Miejsca po zaszpachlowaniu drobnych otworów i nierówności można przetrzeć wilgotną ściereczką. Pozwoli to uniknąć szlifowania po zaschnięciu masy szpachlowej.
  • Odporną farbę

    Odporną farbę

    Do pokoju dziecięcego wybierz odporną farbę, która wytrzyma skutki dziecięcych zabaw. Flutex 10 zniesie intensywną eksploatację, a pomalowaną powierzchnię będzie można zmywać bez szkody dla jej wyglądu.
  • Odcienie ciepłe czy zimne?

    Odcienie ciepłe czy zimne?

    Większość kolorów, w tym biel, występuje w ciepłym i zimnym wydaniu. Jeśli lubisz zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie, przy zachowaniu pewnych zasad można z sukcesem je połączyć. Dzięki właściwej, świadomie wybranej kombinacji, możesz uzyskać to, co najlepsze w tych dwóch światach. Stwórz kontrast dla „ciepłej” drewnianej podłogi za pomocą chłodnej szarości ścian. Osiągniesz przyjemne zrównoważenie kolorystyczne ich powierzchni i unikniesz wzajemnego zdławienia ciepłych barw Jeśli masz podłogę z płytek w chłodnym odcieniu szarości, ściany możesz pomalować na ciepły kolor. Pomieszczenie zyska subtelniejszy, bardziej harmonijny wyraz.
  • Wilgotność

    Wilgotność

    Pamiętaj, że wilgotność zmienia się w ciągu doby, więc drewno może nie zdążyć wyschnąć przez noc.
  • Światło

    Światło

    Malując ściany zacznij od miejsca, na które pada światło i maluj w kierunku „od światła”.
  • Papier z taśmą malarską.

    Papier z taśmą malarską.

    gdzie folia może nie dochodzić do samej krawędzi.
  • Ciemne kolory

    Ciemne kolory

    Ciemne kolory wyglądają delikatniej na matowych powierzchniach. Jeśli użyjesz matowej ciemnej farby, w pomieszczeniach o dużym „nasileniu ruchu” szybko mogą powstać wyświecone miejsca. Aby uniknąć tego problemu, do wnętrz, w których ściany mogą się wycierać, czyli takich jak korytarz, przedpokój, itp., wybierz farbę o większym połysku.
  • Spójrz na dom sąsiada

    Spójrz na dom sąsiada

    Spójrz na dom sąsiada i wybierz kolor, który będzie z nim harmonizował. Odnowiony budynek będzie cieszył oko, nie tylko Twoje, ale i pozostałych mieszkańców ulicy.
  • Pomyśl o tym, zanim przystąpisz do pracy

    Pomyśl o tym, zanim przystąpisz do pracy

    Oto kilka pytań, które należy sobie zadać przed wzięciem do ręki pędzla. Jaki jest aktualny kolor drzwi? Jaki kolor drzwi miały na początku? Czy dobór koloru ma odzwierciedlać antyczny, czy nowoczesny charakter drzwi? Jakich kolorów najczęściej używano w okresie, w którym dom był wybudowany? Jakie kolory pasują do stylu budynku? Jakie są kolory stolarki okiennej, elewacji i dachu? Pamiętaj, że drzwi wejściowe mogą być ciemniejsze niż ramy okien.
  • Na bazie oleju czy wody?

    Na bazie oleju czy wody?

    Preparaty na bazie wody można bez problemu stosować na drewnie, które wcześniej było konserwowane impregnatem olejowym. W odwrotnej sytuacji mogą wystąpić problemy - najlepiej spytaj o radę w najbliższym sklepie Flügger.
  • Ochrona drewna i słońce

    Ochrona drewna i słońce

    Zacznij malowanie, gdy słońce przestanie świecić bezpośrednio na drewno. W ten sposób podłoże będzie maksymalnie osuszone.
  • Drewno

    Drewno

    Można najpierw użyć wałka o długim runie, a dopiero potem rozprowadzić preparat szerokim pędzlem. Wałek pozostawia nadmiar farby, którą można „wmasować” w drewno za pomocą pędzla, by zwiększyć ochronę. To również sposób na przyspieszenie pracy.
  • Pigmenty

    Pigmenty

    W przypadku ciemnych kolorów ważny jest kierunek malowania, by nastąpiło odpowiednie rozłożenie pigmentów. Gdy skończysz malować ścianę, weź wałek i przejeżdżaj nim po ścianie w jednym kierunku, np z góry do dołu (nie w górę i w dół). Ciemne pigmenty są dużo bardziej wyraziste od jasnych, a w ten sposób uzyskasz jednolitą powierzchnię bez pasów i smug.
  • Właściwe przygotowanie to połowa sukcesu

    Właściwe przygotowanie to połowa sukcesu

    Przed malowaniem powierzchnię drewna zawsze należy umyć. Osiadają na niej zanieczyszczenia, spaliny, itp. Jeśli ich nie usuniemy, farba może się łuszczyć. Pękanie farby oznacza niewystarczające zeszlifowanie i zmatowienie drewna, powodujące słabe związanie farby.
  • Taśma malarska

    Taśma malarska

    Jeżeli krawędzie zostały zabezpieczone taśmą malarską, trzeba ją usunąć zanim farba wyschnie. Odrywaj taśmę w kierunku „do podłogi”, a uzyskane krawędzie będą bardziej wyraźne.
  • Wypełnij rysy

    Wypełnij rysy

    Otwory po wkrętach i gwoździach łatwo naprawisz za pomocą szpachlówki Easy filler. Przełóż masę do tubki ze spiczastą końcówką, która zmieści się w otworze, by można było dobrze go wypełnić.
  • Wałek malarski

    Wałek malarski

    Wałek dobieraj do podłoża, które będziesz malować: Jeśli ściana ma wyraźną fakturę, np. jest pokryta tapetą trocinową, wybierz wałek z dłuższym runem, który nanosi jednorazowo większą ilość farby. Jeżeli będziesz malować gładką ścianę, np. pokrytą flizeliną lub włókniną, delikatniejszy wałek pozwoli uzyskać gładszą powierzchnię.
  • Harmonijną różnicę

    Harmonijną różnicę

    Jeżeli chcesz uzyskać harmonijną różnicę odcieni pomiędzy poszczególnymi wnętrzami, musisz upewnić się, że różnice te będą na tyle wyraźne, by były zauważalne.
  • Krawędzie

    Krawędzie

    Jeśli malujesz ścianę w pasy i chcesz, by krawędzie między nimi były idealnie proste i wyraźne, przed malowaniem farbą ostateczną pokryj krawędzie taśmy malarskiej farbą podkładową. W ten sposób kolorowa farba nie przedostanie się pod taśmę, powodując zamazanie krawędzi.
  • Ciemny kolor

    Ciemny kolor

    Przed pomalowaniem ściany na ciemny kolor dobrze jest zastosować farbę podkładową. Często jest to wręcz konieczne, ponieważ farba podkładowa w odpowiednim kolorze pozwala uzyskać lepszy stopień krycia ostatecznej farby. W naszym sklepie doradzimy Ci, czy jest to niezbędne w Twoim przypadku.
  • Wietrzenie pomieszczeń

    Wietrzenie pomieszczeń

    Zadbaj o dobre wietrzenie pomieszczeń w trakcie i po malowaniu. W pierwszych tygodniach po odmalowaniu wnętrza należy je wietrzyć codziennie.
  • Barwy ciepłe i delikatne

    Barwy ciepłe i delikatne

    Jeżeli preferujesz przytulną, ciepłą atmosferę wnętrz, będziesz dobrze się czuć w otoczeniu ciepłych odcieni. Aby stworzyć harmonijny wystrój, możesz połączyć barwy jasne, pośrednie i ciemne.
  • Ochrona drewna i pogodowe

    Ochrona drewna i pogodowe

    Najlepszy efekt malowania osiągniemy przy umiarkowanej wilgotności powietrza i temperaturze - optymalne warunki do malowania to zachmurzony, ale suchy letni dzień, wilgotność względna ok. 60%.
  • Mokre na mokre

    Mokre na mokre

    Każdorazowo maluj jedną ścianę, kolejnym pociągnięciem zawsze obejmując część poprzednio pomalowanego fragmentu zanim wyschnie. Nazywamy to metodą „mokre na mokre” albo „na zakładkę”. W ten sposób unikniesz smug na gotowych ścianach.
  • Oknami

    Oknami

    Przed pomalowaniem okien starannie umyj ramy - także jeśli wcześniej nie były przez Ciebie malowane. Na fabrycznej farbie może znajdować się powłoka silikonowa, którą trzeba usunąć, aby farba miała odpowiednią przyczepność do podłoża.
  • Przepraszamy, nie znaleziono żadnych wyników dla twojego zapytania